Dijital Pazarlama İçerikleri

Web Tasarım Nedir? | Web Site Ne İşe Yarar? | Bursa Web Site Fiyatları

bursa web tasarım ajansı

Web Tasarım, firmaların ve kişilerin ürün, hizmet, biyografi ve diğer bilgilerini internet ortamında paylaşmak amacıyla hazırladıkları web adresleridir. Bursa Web Tasarım Ajansı TeknikEffect editörleri tarafından hazırlanmış olan içerikte, web tasarımın incelikleri ve bir web sitesi nasıl olmalıdır sorularınıza cevaplar bulabilirsiniz.

Web Tasarım Nedir?

Web Sitesi, internet üzerinde yer alan bilgi ve içeriklerin bulunduğu internet adresleridir. Kurumsal firmalardan tutunda, blog sitelerine, dernek ve kurum sitelerine varıncaya kadar birçok farklı amaca hizmet eden web siteleri mevcuttur.

Web Tasarım, firma, kişiler yada kurumlar için internet ortamında bulunan adreslerinin tasarlanması ve yayına alınmasını ifade etmektedir. Web site tasarımı yapan kişilereyse, web tasarım uzmanı denilmektedir.

web tasarım nedir
web tasarım nedir

Web tasarım ajanslarında yada bireysel olarak çalışan web tasarımcılar, markalar, kişiler ve kurumlar için internet siteleri tasarlamaktadır. 2010 Yılı itibariyle, hayatımızda büyük yer tutan e-ticaret kavramı beraberinde web tasarım hizmetlerini de geliştirmiştir.

Firmalar, ürün ve hizmetlerini pazarlamak ve son dönemde popüler hale gelmiş e-ticaret siteleriyle, online satış hizmetleri yürütmektedir. Sunmuş oldukları tüm hizmetleri internet ortamında verirken, bir domain yani alan adına ihtiyaçları vardır. Alan adı, bir firmanın yada kişinin internetteki ismi ve adresidir.

Bursa Web Tasarım Ajansı TeknikEffect olarak, firma, hizmet ve ürünlerinize dair web siteleri tasarlıyoruz. Bursa Web Tasarım Hizmetlerimizi incelemeyi unutmayınız.

Web Site Ne İşe Yarar?

Web Siteler, marka, kurum ve kişileri internet ortamında temsil eden adreslerdir. Markalar, kurumsal kimliklerini web siteleri aracılığıyla dünya genelinde paylaşabilmektedir. Kurumlar önemli duyurularını, adreslerini ve iletişim bilgilerini web siteleri aracılığıyla insanlarla paylaşmaktadır.

bir web sitesi nasıl olmalıdır
bir web sitesi nasıl olmalıdır

Web Site Tasarımı ne işe yarar sorusu sıklıkla sorulmaktadır. Bu sorunun cevabından önce bilinmesi gereken, bir web sitesi nasıl olmalıdır sorusunun cevabıdır.

Diyelim ki bir alan adı aldınız, ayrıca hosting yani web ortamında sitenizin barınacağı bir ortamınız bulunmakta devamında aşağıda ki başlıklara dikkat etmelisiniz;

 • Web Siteniz Mobil Uyumlu Olmalıdır. (Responsive tasarımlar)
 • Sitenizin kullanımı ve kullanıcı deneyimi skorları yüksek olmaldıır.
 • Siteniz içerisinde yer alan bilgileriniz doğru olmalı, iletişim adresleriniz sürekli olarak güncel olmalıdır.
 • Web sitenizde mutlaka SSL sertifikası bulunmalıdır.
 • Mail sunucularının doğru bağlandığı ve diğer iletişim formlarının çalışıyor durumda olması gerekmektedir.
 • Web site hızınız yüksek olmalıdır. Sitenizi optimize etmeyi unutmayınız.
 • Web siteniz, On Page SEO kriterlerini karşılamalıdır.

Marka, ürün ve hizmetlerini tanıtmak isteyen ve internet ortamında daha ulaşılabilir olmak isteyen oluşumların web sitesi ihtiyacı olduğu kesin bir gerçekliktir. Ek olarak, kişilerse, blog adresleri gibi içerik üzerine web siteleri tasarlayarak Google Adsense üzerinden kazanç elde etmektedirler.

Bursa’da web tasarım üzerine çalışmalar yürüten ekibimiz, ürünlerinizi yada hizmetlerinizi, internet ortamında satabileceğiniz E-Ticaret Siteleri tasarlıyoruz.

Web Site Tasarımı Fiyatları

Hızlı, responsive (mobil uyumlu) ve SEO taraflı olarak ulaşılabilir bir web sitesine sahip olmak istiyorsanız bütçenizi biraz arttırmalısınız. İnternet ortamında, 2022 koşullarıyla bile 500 TL – 1000 TL aralığında ücretlerle web site tasarımı yapan kişiler vardır.

Bursa Web Tasarım Firmaları
Bursa Web Tasarım Firmaları

Bu ücretlerle tasarlayacağınız siteler, günün sonunda sizleri memnun etmemekle birlikte sadece hazır şablonların kullanıldığı, mail sunucularının çalışmadığı ve Google tarafından değer görmeyip sıralama alamayacağınız web siteleri olacaktır.

Özellikle e-ticaret tarafında kesinlikle, doğru bir web tasarım ajansı seçimi yapmalısınız. Diğer bütün ticaret türlerinde olduğu gibi internet ortamında da “ucuz etin yahnisi yavan olacaktır.”

Dijital pazarlamada etkin bir rolü bulunan sosyal medya hesaplarınızın yönetimini, sosyal medya reklamlarını ve diğer tüm ihtiyaçlarını tecrübeli ekimize bırakın. Sizleri, sosyal medyanın yıldızı haline getirelim. Bursa Sosyal Medya Danışmanlığı hizmetlerimizi incelemeyi unutmayınız.

Bursa Web Tasarım Firmaları

Bursa Web Tasarım hizmetleriyle, birçok kurum, marka ve kişiyi web sitesi sahibi yapmış olan TeknikEffect, Web tasarım uzmanlığı ve Bursa SEO danışmanlığı hizmetlerini bir araya getirerek sizler için SEO uyumlu, hızlı ve responsive web tasarım hizmetleri sunmaktadır.

bursa web tasarım fiyatları
Bursa web tasarım firmaları

Aşağıda yer alan başlıklar, Bursa Web Tasarım Ajansı TeknikEffect’in sunmuş olduğu web tasarım hizmetleri arasında yer almaktadır.

 • Kurumsal Site
 • E-Ticaret Sitesi
 • Dernek Siteleri
 • Kuruluş Siteleri
 • Blog Siteleri

Özel ihtiyaçlarınız, farklı script ihtiyaçlarınız yada aklınızda ki web sitesi ne olursa olsun fikirlerinizi bizlerle paylaşın, birlikte düşünelim ve dijital çözümler üretelim.

E-Ticaret siteniz ve diğer pazar yerleri üzerinde satışlarınızı arttırmak, sizleri farklı pazarlara ulaştırmak için buradayız. -TeknikEffect

İçerik Puanı
Oylamak İçin Tıklayınız.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir