Dijital Pazarlama İçerikleri

Dijital Pazarlama Nedir? | 2022 Çevrimiçi Pazarlama

dijital pazarlama nedir

Hizmet, ürün ve markaları dijital dünya üzerinde, internet, bilgisayar, cep telefonu ve bilinen bütün web platformları üzerinde tanıtımı, pazarlaması ve içerik üretimi hizmetleri bütününe dijital pazarlama denilmektedir.

Dijital Pazarlama Nedir?

Dijital pazarlama, ürün ve hizmet sunan markaların birçok online pazarlama yöntemini dijital platformlar üzerinde uygulayarak daha çok müşteriye, daha çok satışa ve daha iyi bir kullanıcı deneyimine erişmek amacıyla yapılmaktadır.

Diğer bir ifadeyle “çevrimiçi pazarlama” radyo, televizyon reklamcılığından farklı olarak yeni nesil web dünyası üzerinde satıcı ve müşteriyi en kolay, en etkin ve en hızlı şekilde buluşturmak amacıyla yapılan pazarlama çalışmalarıdır.

Klasik reklamcılık hizmetlerine kıyasla, çok daha etkin bir pazarlama yöntemi olan dijital pazarlama, e-posta pazarlaması ile başlamış günümüzde sosyal medya yönetimine dair uzanmış önemli ve dikkat gerektiren bir pazarlama biçimidir. Yazımızın devamında, dijital marketing stratejileri ve yöntemleri hakkında sizlere daha detaylı bilgiler vereceğiz.

Günümüzde, web ortamının ve internet dünyasının ne kadar aktif olduğunu bilmekle birlikte yapacağınız çalışmaların tahmin edemeyeceğiniz olumlu yada olumsuz sonuçlar alabileceğini unutmamak gerekir. TeknikEffect bakış açısıyla, dijital dünya günümüz şehirlerinin en kalabalık ve en fazla satış potansiyeli bulunduran pazar yerleridir.

Dijital Pazarlama Hizmetleri, hakkında detaylı bilgi almak ve TeknikEffect ekibi hizmetlerini görüntülemek için tıklayınız.

Nasıl Yapılır?

2022 Yılı itibariyle sosyal medyanın insan hayatına etkisiyle birlikte, dijital dünyanın insan üzerinde ki etkisi giderek artmaktadır. Günümüzde insanların internet üzerinde daha fazla vakit geçirdiği ve birçok farklı yayın aracına göre dijital platformları daha çok dikkate aldıkları bilinen bir gerçektir.

dijital pazarlama örnekleri

Dijital marketing uygulamaları, firmalara ürün ve hizmetlerini daha kolay şekilde satma daha çok müşteriye ulaşma ve marka bilinirliliğini arttırmak gibi fırsatlar sunmaktadır. Bunun birçok yolu ve yöntemi vardır. Öncelikle bir firma kurumsal kimliğini oluşturmalı ve online pazarlama stratejisini belirlemelidir. Kurumsal bir çözüm ortağına ihtiyaç duyuyorsanız TeknikEffect olarak yanınızdayız.

Aşağıda, dijital pazarlama stratejileri ve yöntemleri ile ilgili bir liste bulacaksınız;

 • Firma, ürün ve hizmetlerin araştırılması
 • Dijital pazarlamanın yapılacağı platformların kararlaştırılması
 • Dijital marketing stratejisinin belirlenmesi
 • Hedef kitle analizleri
 • Rakip analizleri
 • İçerik yönetimi ve grafik planlaması
 • Dijital reklamcılık uygulamaları
 • Geri dönüşüm, analiz ve istatistiklerin kaydedilmesi
 • Pazarlama stratejisi değerlendirmesi

TeknikEffect ekibi olarak, sizlere daha kaliteli içerikler sunmak adına yakında yukarıda yer alan pazarlama stratejisi başlıkları daha detaylı şekilde inceleyerek sizlerle paylaşacağız.

İçerik Pazarlama, hizmetlerimiz ile daha kaliteli içerikler elde ederek, satış ve pazarlama stratejilerinizi birlikte geliştirelim.

Ne İşe Yarar?

Dijital pazarlama hizmetleriyle, firmalar ürün, hizmet ve marka bilinirliklerini internet, web, sosyal medya ve arama motorları aracılığıyla geliştirmekte ve bir marka kültürü oluşturabilmektedirler.

Bununla birlikte, dijital marketing çalışmalarının aranmasının “en temel sebebi” satışlarını arttırmak ve daha fazla müşteriye ulaşmak isteyen kurum ve kuruluşlardır. Dönüşüm odaklı yapılan online pazarlama hizmetleriyle müşteri kitlenize daha rahat ulaşabilir ve satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Marka Danışmanlığı hizmetlerimiz ile markanızı etkin şekilde yönetebilir, fikirleriniz üzerine birlikte AR-GE çalışmalarında bulunabiliriz. TeknikEffect ekibi sizleri bekliyor.

Dijital Pazarlama Örnekleri

Dijital pazarlama, firmaların ürün ve hizmetlerini internet üzerinde çeşitli yöntemler ile pazarlaması olarak ifade edilmektedir.

Aşağıda, dijital pazarlama örnekleri hakkında bilgiler alabilirsiniz. İlerleyen yazılarımızda, bu kavramları başlıklar halinde inceleyerek, sizler için okuması keyifli ve eğitici içerikler hazırlamaya devam edeceğiz.

Dijital Pazarlama Çeşitleri ve Örnekleri

 • Web Site pazarlaması
 • Grafik ve görsel pazarlaması
 • Kurumsal kimlik çalışmaları
 • İçerik pazarlaması
 • Sosyal medya pazarlaması
 • Google ADS reklamları
 • Facebook ADS reklamları

Klasik reklamcılığa kıyasla birçok püf noktası ve zeka parıltısı gösteren uygulamaların bulunduğu bu dijital reklamcılıkta herhangi bir sınır yada net olarak hizmetler ve çeşitleri bunlardır demek doğru değildir. İlerleyen dönemde yapacağımız ve yapmış olup henüz paylaşmadığımız dijital marketing uygulamalarını, referanslarımız kısmından sizlerle paylaşacağız.

Teknik effect ile dijital pazarlama

Bursa’da yer alan bir dijital ajans olarak, tüm Türkiye ve Dünyada birçok firma, kurum ve kuruluş ile birlikte ortak projeler yürütmekteyiz.

Çevrimiçi pazarlama konusunda kendimize güvenen, tecrübeli ve deneyimli bir ekibiz. Projelerimizi incelemek ve bizleri daha yakından tanımak adına bizlere iletişim bilgilerimiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

İçerik Puanı
Oylamak İçin Tıklayınız.
[Toplam: 7 Ortalama: 5]

Comment (1)

 1. Firmasi
  Şubat 10, 2022 Yanıtla

  Detaylı bilgi paylaşımınız için teşekkür ederim.

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir