Dijital Pazarlama İçerikleri

İçerik Nedir? İçerik Pazarlama Nedir? | Bursa İçerik Ajansı

Bursa İçerik Pazarlama Ajansı

İçerik Pazarlama, web sitesi, sosyal medya ve diğer platformlarda yer alan metinsel, görsel ve işitsel içeriklerin makale, resim ve çeşitli uygulamalar aracılığıyla pazarlanması anlamına gelmektedir. İçeriğimizin devamında, içerik nedir, makale hizmeti nedir gibi sorularınıza cevaplar bulabilirsiniz.

İçerik Nedir?

İçerik, web sitenizin bilinirliğini arttırmak, SEO uyumlu makaleler eşliğinde Google sıralamalarınızı yükseltmek amacıyla hazırlanan metin, görsel ve ses içeriklerini ifade etmektedir.

Dijital pazarlama hizmetlerinin ayrılmaz bir bütünü olan içerik pazarlaması, oluşturulan içeriğin kalitesi, yazım teknikleri ve pazarlama stratejisi doğrultusunda çevrimiçi pazarlama alanında başarılı olarak nitelendirilmektedir.

içerik nedir
içerik nedir

İyi yazılmış içerikler, müşterilerinize sizi daha iyi tanıtabileceği gibi kullanıcı deneyimi açısından daha iyi performansa sahip web siteleri ve sosyal medya hesaplarına sahip olmanıza imkan sunacaktır. İçerik pazarlaması hizmetlerinde en çok tercih edilen içerik türleriyse şunlardır;

 • Metin içerikleri, makale, açıklama, hakkımızda yazıları, görsel açıklamaları vb.
 • Görsel içerikler, sosyal medya gönderileri, web site banner tasarımları, e-mail pazarlaması şablonları vb.
 • İşitsel içerikler, reklam filmi seslendirmeleri, tanıtım videosu seslendirmeleri vb.

Kaliteli içeriklerin yer aldığı web siteleri, diğer sitelere kıyasla Google üzerinde daha iyi sıralamalara sahiptir. Bununla birlikte, içerik pazarlamasını başarılı şekilde gerçekleştirmiş olan işletmeler, müşteri deneyimi konusunda ve potansiyel müşteri edinimi konusunda daha başarılı olmaktadırlar.

seo uyumlu makale hizmeti
seo uyumlu makale hizmeti

Sosyal medya ve web sitesi ziyaretçilerinizi alışverişe sevk eden içerikler hazırlayalım. Bursa Makale Hizmeti ve diğer dijital pazarlama hizmetlerini görüntülemek için web sitemizde yer alan sayfaları inceleyebilirsiniz.

İçerik Pazarlama Nedir?

İçerik pazarlama, görsel, metine dayalı ve işitsel içerikler oluşturularak bunlar etrafında belirlenen pazarlama stratejisi doğrultusunda uygulanan bir dijital pazarlama çeşididir.

içerik pazarlama nedir
içerik pazarlama nedir

Oluşturulan içerikler, web site, sosyal medya ve diğer platformlarda paylaşılarak, potansiyel müşteri ediniminizi arttırabileceğiniz gibi agresif pazarlama stratejileriyle, e-mail pazarlaması gibi uygulamalar sonucunda direkt satış odaklı pazarlamaya da imkan tanımaktadır.

web içerik pazarlaması örnekleri
web içerik pazarlaması örnekleri

İçerik pazarlaması, marka bilinirliğinizi arttırmak, kurumsal yaklaşımınızı tanıtmak ve internet ortamında sizleri daha ulaşılabilir kılmak adına önemli bir pazarlama aşamasıdır. İçerik pazarlama hizmetleri amacıyla kullanılan web içerikleriyse şunlardır;

 • Blog gönderileri
 • Makale içerikleri
 • Animasyon ve gif gibi dikkat çeken içerikler
 • Marka, ürün ve hizmetleriniyle ilgili hazırlanan E-Book içerikleri
 • İnografik kullanıcı deneyimi görselleri
 • Web site hakkımızda, iletişim vb. içerikler
 • Sosyal medya açıklamaları
 • Sosyal medya gönderileri açıklamaları

Yukarıda yer alan web içerik türleri, içerik pazarlama ajanslarının en çok kullandığı yöntemler arasında gelmektedir. Bursa İçerik Pazarlama Ajansı TeknikEffect, sahip olduğu dijital pazarlama tecrübesi doğrultusunda, web sitelerinizi analiz ederek sizlere özel içerik haritaları oluşturmaktadır.

Marka, ürün ve hizmetlerinizle alakalı bilgileri SEO uyumlu, özgün ve hedef odaklı şekilde her platforma uygun metin içeriklerle hazırlamaktayız. Bursa İçerik Pazarlaması Ajansı farkıyla, kaliteli, özgün ve SEO uyumlu içerikler sizleri bekliyor.

Bursa Makale Hizmeti Ne İşe Yarar?

Makale Hizmeti, web sitesi içeriklerinin hazırlanması, hakkımızda, iletişim, vizyon ve misyon gibi önemli kurumsal metinlerin hazırlanmasını ifade etmektedir.

Bursa SEO uyumlu makale hizmeti
Bursa SEO uyumlu makale hizmeti

Web site içeriğinde yer alacak SEO uyumlu, semantik makale hizmetiyle anahtar kelimenizde daha kolay sıralama alabilir, Bursa İçerik Pazarlama hizmetleriyle, müşterilerinize daha kolay ulaşabilirsiniz.

Kurumsal işletmelerde, Bursa sosyal medya yönetiminin önemi giderek daha iyi anlaşılmaktadır. Sosyal medya üzerinde yapılacak etkin içerik pazarlaması çalışmaları sizleri rakiplerinizin önüne geçirerek, potansiyel müşteri edinimi şansınızı büyük oranda etkileyecektir.

İçerik Puanı
Oylamak İçin Tıklayınız.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir