E-Ticaret İçerikleri

E-Ticaret Danışmanlığı Nedir? | Bursa E-Ticaret Ajansı

bursa eticaret ajansları

E-Ticaret, başta internet ortamı olmak üzere, dijital platformlarda ürün ve hizmetlerin satılmasıdır. E-Ticaret Danışmanlığı, markaların ürün ve hizmetlerini pazarlamak, satış stratejilerini geliştirmek, kullanıcı deneyimini arttırmak üzerine faaliyetleri kapsayan danışmanlık türüdür.

E-Ticaret Danışmanlığı Nedir?

E-Ticaret Danışmanlığı, firmaların hizmet ve ürünlerini internet ortamında satışa hazırlanması, marka ve e-ticaret stratejilerinin belirlenmesi, yönetimi ve geliştirilmesi üzerine verilen hizmetler bütününü ifade etmektedir.

E-Ticaret Uzmanları, firmaların satış stratejilerini, yer almak istedikleri pazaryerlerini belirlemeleri ardından, dijital pazarlama gerçeklerine uygun stratejiler doğrultusunda firmaların satışlarını arttırmak üzerine hizmetler sunmaktadırlar.

e-ticaret danışmanlığı nedir
e-ticaret danışmanlığı nedir

Bursa E-Ticaret Danışmanlığı hizmetlerini özetlemek gerekirse, bir firmanın yada kişinin e-ticaret giriş sürecinde karşısına çıkacak olan muhasebe işlemleri, firma kurulumu, ürün temini, lojistik süreçleri, kurumsal kimlik gereksinimleri, pazaryeri ve e-ticaret sitesi kurulumları gibi süreçlerin planlanması ve yönetilmesi gibi çok kapsamlı bir hizmet türüdür.

E-Ticaret göründüğü kadar basit değildir. Ek olarak, göründüğü kadar zor da değildir. E-Ticarete yeni başlayan firmalarda sıklıkla karşılaşılan hatalardan birisi konuyu sadece Trendyol ve HepsiBurada’da ürün girerek, satış yapmaktan ibaret olarak görmeleridir.

E-Ticaret danışmanlığı kapsamında verdiğimiz hizmetlerin başında, kurumsal kimliğinizi oluşturmak ve geliştirmek bulunmaktadır. Öyle ki, günümüzde al-sat mantığı, markalaşmaya (private label) kıyasla daha az kar bırakarak e-ticarete yeni başlayan birçok kişiyi zarara sürüklemektedir.

E-ticaretin kapsamı, yurtiçinde yapılan ticaretle sınırlı değildir. Hızla dijitalleşen dünyada birçok birey ürün ve hizmetlerini, e-ihracat aracılığıyla dünyayla buluşturmaktadır. Bursa E-ticaret danışmanlığı hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşmaktan çekinmeyiniz.

Bursa E-Ticaret Danışmanı Ne İşe Yarar?

E-Ticaret Danışmanı, online satış stratejileri üzerine bilgi sahibi olan, dijital pazarlama yöntemlerine hakim kişilere verilen isimdir. Bursa E-Ticaret Danışmanlarının görev ve yükümlülükleri arasında;

Bursa E-Ticaret Danışmanı
Bursa E-Ticaret Danışmanı
 • Firmaların ürün ve hizmetlerini internet ortamında satışa açmak
 • Dijital pazarlama faaliyetlerinde bulunmak
 • Kullanıcı deneyimini geliştirmek
 • HTML, CSS, WordPress gibi farklı CMS’lerde web site tasarımı ve idaresi yapabilmek.
 • Pazaryeri ve web sitesi üzerinde SEO uygulamalarıyla, trafiği ve dolaylı olarak müşteri sayısını arttırmak
 • Firmaların, lojistik ve ürün temini süreçlerinde danışmanlık hizmeti sunmak.
 • Firmaların, marka bilinirliği, güvenilirliği üzerine çalışmalar yürütmek.

Dijital pazarlamanın ana odağı, sosyal medya haline gelmişken, ürün, marka ve hizmetlerinizi sosyal medyada temsil etmek, marka kimliğinize değer katan içerikler üretmek Bursa E-Ticaret Ajansı TeknikEffect’in işidir.

E-Ticaret Uzmanı Ne İş Yapar?

E-Ticaret Uzmanları, firmaların ürünlerini internet ortamında kar ederek, sorunsuz ve sürekli şekilde satışa devam etmeleri üzerine geliştirmeler yapan kişilerdir. Firmaların hizmet kapsamı doğrultusunda, Bursa E-İhracat, pazaryerleri ve firmaya ait e-ticaret siteleri üzerinde çalışmalar yürütmektedirler.

Hizmet kapsamı arasında, dijital pazarlama, web site tasarımı, SEO çalışmaları ve sosyal medya danışmanlığı gibi farklı ve tecrübe gerektiren çalışma alanları bulunmaktadır. E-Ticaret Uzmanları özetle aşağıdaki başlıklarda tecrübeye sahip kişiler olmalıdırlar.

 • Kurumsal kimlik tasarımı, marka stratejileri belirleme alanında deneyimli olmalıdır.
 • Web Tasarım alanında bilgi sahibi olmalıdır. Firmaların ihtiyaçları özelinde çözümler üretmelidir.
 • SEO uyumlu pazaryeri, web site, ürün açıklaması ve sosyal medya metinleri hazırlanmasında bilgi sahibi olmalıdır.
 • Vergi, muafiyet, muhasebe, karlılık ve şirket yönetiminde tecrübe sahibi olmalıdır.
 • Dijital pazarlama uzmanlığında tecrübe sahibi olmalıdır.
 • Çalıştığı firmaların E-Ticaret Kategorilerinde bilgi sahibi olmalıdır.
 • Müşteri ilişkileri, kullanıcı deneyimi gibi iletişim becerilerinde başarılı olmalıdır.

E-Ticaret Rehberi olarak hazırladığımız, e-ticaretin sırlarını paylaştığımız kategorimize göz atmayı unutmayınız. Sürekli olarak güncellenen, e-ticaret uzmanları tarafından kaleme alınmış içeriklerimizle işinize değer katacağınızdan şüpheniz olmasın.

Bursa E-Ticaret Ajansı

Bursa E-Ticaret Ajansı TeknikEffect, firmaların yer aldığı E-Ticaret kategorileri doğrultusunda, firmalara ve ürünlere e-ticaret çözümleri üreten bir ekiptir. E-Ticaret Danışmanlığı hizmetleri kapsamında, sizleri dijital dönüşüm sürecine alabilir, hali hazırda satış stratejilerinizi geliştirebilir, dijital pazarlama hizmetleriyle sizleri daha fazla müşteriye ulaştırabiliriz.

Bursa E-Ticaret Ajansı
Bursa E-Ticaret Ajansı

Bursa’da hizmetlerini sürdüren TeknikEffect, günümüzde birçok yerli ve yabancı firmaya, e-ticaret ve e-ihracat noktasında hizmet sunmaktadır. E-ticaretin birçok farklı alanı ve hizmet grubu bulunmaktadır. Bunları özetlemek gerekirse;

 • B2C; İşletmelerden direkt olarak tüketicilere geçen ürün ve hizmetler
 • B2B; İşletmelerin kendi aralarında yapmış oldukları alışverişler. (E-ihracatın sıklıkla yapıldığı e-ticaret türüdür.)
 • C2B; Tükecitilerden işletmelere yapılan e-ticaret şeklidir.
 • C2C; Tüketiciler arasında ürün ve hizmet satışı yapılmasıdır. (Günümüzde, Letgo C2C pazaryeri adına iyi bir örnek olmaktadır.)

Marka, ürün ve hizmetleriniz doğrultusunda e-ticaret stratejilerinizin belirlenmesi, geliştirilmesi gibi ihtiyaçlarınızda TeknikEffect ekibi sizlerin yanında olacaktır. Detaylı bilgi almak için bize ulaşmaktan çekinmeyiniz.

Sosyal medya üzerinde yaptığımız paylaşımlarda, güncel referans çalışmalarımız ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi paylaşımında bulunmaktayız. TeknikEffet’i Instagram üzerinden takip etmek için tıklayınız. TeknikEffect | Instagram

İçerik Puanı
Oylamak İçin Tıklayınız.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Leave a comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir